НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Самотијата ќе им биде најдобар пријател на овие хороскопски знаци!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Самотијата ќе им биде најдобар пријател на овие хороскопски знаци!

Овен

Овие денови ќе имате променливо расположение што се однесува до љубовниот живот. Некои врати ќе се отвораат, но некои и ќе се затвораат. Дури и истовремено. Затоа, бидете максимално отворени и следете ја секоја можност. Треба да научите што се крие зад можностите. На училиште главно ќе ви оди добро. Уште повеќе ќе ги засилите контактите и ќе ги подобритеодносите со соучениците. Предизвиците ќе бидат секојдневни.

Бик

Повремено ќе почувствувате понекоја лична фрустрација или пречка за љубов. Издржете, најмногу зашто со трпеливост ќе увидите колку всушност имате сила и колку може да сакате. На тој начин се ќе се стопи самото од себе, а ќе останат само добрите работи. Изгледа како да се разведрува, но никако тоа да го дочекате. Веќе станувате нетрпеливи за да докажете што знаете и за што сте способни. Уште оваа недела ќе треба за нешто да се подготвите. Затоа, учете го тоа полека и сигурно.

Близнаци

Добра атмосфера , вашата отвореност и подготвеноста да изразите она што чувствувате, како и наклонетоста на другата страна, ќе ви ги направат овие денови многу пријатни. Оние кои уште се во потрага по сродна душа, лесно ќе се приближуваат кон секоја личност од спротивниот пол. Ќе биде интересно. Постојано ги проширувате сопствените знаења и стручната способност.

Рак

Ако до сега имаше празнина во љубовта, овие денови ќе дочекате подобри шанси. Токму така вашиот приватен живот полека ќе почне да се подобрува , а потоа и насмевка ќе се врати на вашето лице. Немојте ништо да форсирате и се ќе биде добро. Новата енергија што интензивно ја чувствувате, ќе ве поттикне и ќе бидете вредни. Ќе бидете вешти, конструктивни, отворени , жедни за предизвици. Лесно ќе се поврзувате со другите, а особено со лицата со кои ја делите училницата.

Лав

Можеби понекогаш ќе ви се чини дека љубовта е далеку од вас. Сепак, таа е поблиску отколку што мислите , само што моментално не се покажува. Бидете мирни, трпеливи и упорни. Ако сте во врска, не форсирајте со изразување на емоции по секоја цена. Многумина ќе играат на сигурно, зашто неодамнешните искуства и искушенија ги упатија кон тоа. Сепак, може малку и да рискирате. Не е се толку тешко како што вие го гледате. Повторно ќе се појави поддршка од други, на кои воопшто не сте се надевале.

Девица

Вие полека доаѓате во убав период. Ова време е добро за засилување на довербата во врските, но и за поотворени разговори. На некои, сепак, повеќе ќе им одговара самотија исполнета со филозофирање. Повеќето ќе се чувствуваат добор. Ќе бидете помалку заморени од училиштето. Некои соученици, згора на се и ќе ве задеваат. Не реагирајте. Она што мора да го направите, направете го професионално. Така на сите ќе им ги затворите устите.

Вага

Некои ваши љубовни очекувања ќе бидат исполнети и покрај понекоја пречка или фрустрација. Сепак, понатаму треба да бидете внимателни и на мирен начин да го одржувате она што до сега сте го оствариле. Другата страна ќе го препознае и цени вашиот труд . Понекогаш ќе ви се чини како премногу да ве истакнуваат и да го фалат вашиот труд. Скромноста е и еден вид срамежливост, која ја ширите околу себе, ќе биде пример за другите. Ќе работите вредно и без многу прашања.

Скорпија

Веројатно ќе се чувствувате осамено, освен ако осаменоста не е по ваша желба. Оние во врска ќе поминуваат низ еден интересен период, низ кој ќе треба доста трезвеност за да се помине. Не претерувајте со вашите идеи, зашто и покрај тоа што некои врати малку ви се отворија, се уште не е време да се експонирате. Трпеливо дочекајте ги вашите пет минути. Ќе дојдат . Ако ви е тешко, побарајте ведри луѓе.

Стрелец

Преодниот несклад во личните односи и уште повеќе во вашите љубовни очекувања, ќе направат да се чувствувате фрустрирано или осамено. Би било добро да ја прифатите состојбата  каква што е и без поголеми амбиции да очекувате подобри денови. Ќе дојдат. Најдете во себе сила за да поставите подобри криутериуми во учењето  и да ги завршите сите обврски што мора да бидат завршени. Сега не си ги поставувајте барањата премногу високо, зашто сте во фаза кога се соочувате со бројни предизвици , а енергијата ви е на минимум. Планирајте во мислите.

Јарец

Вашата потреба за друштво и натаму ќе биде изразена , па многу често ќе излегувате. Ќе бидат тоа неформални дружби со блиски луѓе до вас и со пријатели. Нема да имате големи очекувања, но токму таа опуштеност би можела да ви донесе нова љубов. Ги решивте последните поголеми недоумици и сега храбро одите напред. Во себе ја носите онаа свертлост што ќе разбуди многумина околу вас. Само треба да ви веруваат , па затоа отворете се.

Водолија

Вашата енергичност и активност во љубовниот живот понекогаш ќе се граничи со лудост. Не се исклучени ниту мали љубомори , но и такви со поголем интензитет. Но како дошло, така и ќе помине. Потребна ви е малку поголема самоконтрола за да бидете посреќни. Ќе дејствувате на различни фронтови , но нема да има ништо толку силно за да ви го задржи целото внимание. Ќе функционирате добро со внимателно организирани паузи. Ќе ви бидат потребни зашто имате помалку енергија од вообичаеното.

Риби

Деновиве многумина од вас ќе претеруваат во страста или пак во друга крајност , во студенило. Или секој момент ќе сакате да бидете со саканата личност или ќе барате целосна самотија. Сетете се на правилата на златна средина и обидете се да најдете рамнотежа. Можно е овие денови да воспоставите или да обновите контакти со стари пријатели. Тоа секако ќе ви донесе поволни резултати и ќе ви ги рашири хоризонтите. 

Можеби ќе ве интересира: