Неделен хороскоп: Среќа во љубовта го чека еден знак

Неделен хороскоп: Среќа во љубовта го чека еден знак

На преминот од август во септември нè очекува прилично мирна недела. Ретроградниот Уран продолжува да добива на интензитет, но тоа не значи дека треба да барате причини да бидете вознемирени.

Овен

Вашите напори можеби нема да го донесат посакуваниот ефект, па дури и да ве разочараат, затоа најдобро е само да се опуштите и да дозволите да се случат работи на кои не можете да влијаете. Оваа недела ќе биде одлична за одмор или промена на средината. Пазете се од избувливост - грешка направена од невнимание може да ве вовлече во вител од проблеми и да предизвика лошо расположение. Астролозите ве советуваат да избегнувате конфликти. Клучот за успехот оваа недела е мирот на умот.

Бик

Леснотијата и негрижата можат да ви донесат проблеми. Бидејќи Венера е сè уште активна кај Лавот, астролозите ве советуваат да почекате со ризици и авантури. Ќе имате чувство дека можете сè, но не е така. Подобро е да избегнувате нови потфати и започнување нови проекти во наредниот период. Решавајте ги старите проблеми.

Близнаци

Оваа недела ќе имате можност да се приближите до решавање на тешката ситуација и да најдете излез од ќорсокакот. Астролозите ве советуваат да ги планирате најважните работи за оваа недела, а не она што одзема многу време. Би било добро да се посветите на стекнување нови знаења или вештини. Одлично време е да ја реновирате куќата и да ја уредите според правилата на фенг шуи за поголема хармонија и благосостојба.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: