Неделен хороскоп: За четири знаци убави вести

Неделен хороскоп: За четири знаци убави вести

Стрелец

Младата месечина предизвика многу нови работи за вас кога станува збор за деловните аспекти, но немате доволно сила да го следите сето тоа. Обидете се да одморите повеќе и на тој начин создадете можности да се концентрирате на работата.

Јарец

Самиот почеток на денешниот ден е под влијание на вашата желба да ја промените работата. Веќе некое време размислувате за тоа бидејќи сте разочарани од начинот на кој луѓето околу вас ве доживуваат. Обидете се да не размислувате во таа насока и одредени работи да ги нарекувате со нивното вистинско име.

Водолија

Во следните неколку дена од вас ќе се очекува многу повеќе отколку што сте спремни да дадете во однос на деловните обврски. Личноста под знакот Овен е голема деловна закана за вас бидејќи може да каже многу негативни работи за вас.

Риба

Ситуацијата со партнерот добива нова конотација и го наметнува прашањето дали ќе останете со него до крајот на годината. Ќе бидете многу лути на партнерот поради неговото однесување и лошиот однос кон пријателите.Претходна страна  

Можеби ќе ве интересира: