НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: За еден знак ова ќе биде особено тежок и неповолен период

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: За еден знак ова ќе биде особено тежок и неповолен период

Овен

Неповолна и тешка недела е пред вас, особено доколку решението на некој проблем зависи од некој друг, а не од вас. Саканата личност би можела да покаже незадоволство во вашиот однос.

Бик

На полето на пријателство ве очекуваат многу негативни промени. Можно е да се уплашени. На полето на љубовта ве очекуваат несигурности и заладување на односите.

Близнаци

Иако ќе имате искушение да се потпрете на факторот среќа, подобро би било да не ризикувате многу. Кога е во прашање љубовта, подготвени сте на партнерот многу искрено да му ги покажете чувствата кои ги имате кон него. 

Рак

Можно е да имате проблеми и некои надежи и побарувања да ви бидат одбиени. На полето на љубовта чувствувате проблеми во врската, иако за тие комплиции некако молчите.

Лав

Овој период ви носи откажување на плановите и договорите, застои и ситни проблеми. Доколку сте во емотивна врска можно е да чувствувате лутина или да имате кавга со саканата личност. 

Девица

Финансиите ви се нестабилни, многу трошевте во изминатиот период. На полето на љубовта сакате стабилност, но судбината сега за вас има смислено нешто друго.

Вага

Во текот на оваа недела немојте да очекувате успеис. Потрудете се да ја намалите штетата која доаѓа. Љубовната ситуација исто така ви носи некој вид на разочарување.

Шкорпија

Можно е да не успеете да ги реализирате сите планови. Трпение - спасение, тоа важи сега за вас. На полето на љубовта е многу тешко да ја пронајдете среќата, бидејќи ги потиснувате и не ги признавате вашите чувства.

Стрелец

Нема да имате многу проблеми, но нема ни да имате некој напредок кога се вашите планови во прашање. Кога е во прашање љубовта, ве очекува стабилна состојба со саканата личност.

Јарец

Ве очекува тежок период во кој нема лесно да преземате контрола над сите случувања. Кога е во прашање љубовта, имате впечаток дека саканата личност губи интерес за вас.

Водолија

Иако многу се надевавте дека оваа недела ќе биде ваша, за жал тоа нема да се оствари. Кога е во прашање љубовта, имате некое одбивање или разочарување.

Риби

Пред вас е недела која ви носи материјални богатства. На полето на љубовта ве очекува притисок од страна на саканата личност, а можно е и да размислувате за прекинување на врската.

Можеби ќе ве интересира: