Немања Гудељ итно опериран: Прва фотографија по интервенцијата на зетот на Цеца

Немања Гудељ итно опериран: Прва фотографија по интервенцијата на зетот на Цеца

Објавена во: Спорт // Фудбал

Операцијата на Немања Гудељ ги загрижи навивачите, еве како се чувствува сега фудбалерот

На мечот меѓу „Севиља“ и „Атлетико Билбао“ доживеа несреќа зетот на Цеца Ражнатовиќ. Српскиот репрезентативец го повреди коленото, по што итно беше закажана операција.

Во Шпанија е извршена операција на Немања Гудељ, на социјалните мрежи се појави првата фотографија од фудбалерот по интервенцијата.

Операцијата на Немања Гудељ помина добро, а доколку опоравувањето оди според планот, тој ќе се врати на терените на крајот од сезоната и ќе има доволно време да се подготви за Европското првенство во Германија. За потсетување, Немања Гудељ и неговата сопруга Анастасија неодамна се вратија од Србија во Севиља поради обврските кон тамошниот фудбалски клуб.


Сепак, судбината имаше други планови, а операцијата на Немања Гудељ бара целосен одмор, поради што тој нема да може да игра извесен период.

Љубителите на фудбалот неуморно упатуваат пораки за поддршка до српскиот репрезентативец со желба што побрзо да закрепне и да се врати на теренот.

Извор: глориа.рс

Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: