Од Џастин Бибер до Меган Маркл: Како изгледале познатите како деца?

Од Џастин Бибер до Меган Маркл: Како изгледале познатите како деца?

Сите ние често знаеме да ги отворите семејните албуми, се со цел да се посмееме на тоа како сме изгледале како деца. Нашите родители не облекувале според тогашната мода, која денес е премногу смешна, а ние знаеме поради тоа да им се налутиме.

Некои од нас како деца имале локни, други биле русоки, трети пак биле без запчиња, а со текот на времето некои од овие работи се менуваат. Нашиот денешен изглед може да е сосема поразличен од оној во детските денови.

Но, сте се запрашале ли некогаш како изгледале познатите личности како деца? Доколку одговорот на ова прашање е „ДА“ и доколку досега не сте имале можност да ги видите, во продолжение погледнете ги фотографиите од детството на неколку познати личности.

# Селена Гомез

# Ријана

# Џастин Бибер

# Натали Портман

# Бијонси

# Меган Маркл

# Били Ајлиш

Можеби ќе ве интересира: