Од сива до зелена: Во кои бои и беше косата на Били Ајлиш во 2019 година?

Од сива до зелена: Во кои бои и беше косата на Били Ајлиш во 2019 година?

Објавена во: Moj стил, Музика

Таа е една од најактуелните тин ѕвезди во моментот, а во декември наполни 18 години. Доаѓа од Лос Анџелес, Калифорнија и за кратко време ги освои симпатиите на публиката.

Речиси секоја песна на Били Ајлиш е хит, а секој за секој концерт обожавателите се тепаат за влезница плус. Но, она што ја издвојува од останатите ѕвезди е нејзиниот впечатлив изглед. Секогаш уникатка како во изборот на облека, така и со бојата на коса.

Во продолжение погледнете ги фотографиите кои ги издвоивме, а кои се акцентирани на нејзината коса. Имено, направивме листа од тоа како беше бојадисана косата на Били изминатата година.

Кој изглед ти се допаѓа најмногу?

Објавена во: Moj стил, Музика

Можеби ќе ве интересира: