Омилената бела кошула ви е голема: Облечете ја за на плажа и изгледајте како блогерка

Омилената бела кошула ви е голема: Облечете ја за на плажа и изгледајте како блогерка

Објавена во: Мода // Moj стил

Белата кошула е модна класика која секоја девојка би требало да ја има во својот плакар. Таа е совршена за секоја прилика, но исто така може да се искористи како моден детаљ за на плажа.

Белата боја одговора на секаков костим за капење. Во старата бела кошула дефинитивно ќе изгледате постилски, а истата можете да ја надополните со торба, наочари за сонце, накит, но и тренди шешир.

Но, доколку во својот плакар немате поголема бела кошула, а сакате на плажа да изгледате како најдобрите модни блогерки, ваква кошула можете да најдете во продавниците на Bonatti Македонија. 

999 денари е симболична цена за ваква кошула - фустан, во која на плажа ќе изгледате стилизирано.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: