Опуштете се и навалете се наназад: Најпопуларната поза за фотографирање на Инста

Опуштете се и навалете се наназад: Најпопуларната поза за фотографирање на Инста

Објавена во: Мода // Moj стил

Иако летото е пред самиот крај, секогаш можете да мечтаете за следнито одмор на плажа.

Позата за фотографирање на Инстаграм во која девојка во бикини лежи на грб и „одмара“ покрај вода, стана навистина популарна помеѓу јавните личности.

View this post on Instagram

I see you with me. #aura

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on


Овој „суптилен“ потег стана нешто што мора да го направите доколку сакате да ја прикажете својата фигура. Јавните личности како што се Аманда Холден , сестрите Кардашијан, Никол Шерцингер, Пикси Лот, Чарли ХСХ и Александра Амброзио веќе се фотографираа во оваа поза и со тоа ги истакнале своите атрибути.

View this post on Instagram

Easy into the week ....

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on


Најпопуларната сценографија е на плажа покрај море или покрај базен, на чамец, а позата - лежење на грб со рацете ставени позади глава, со една испружена и една свиткана нога.

View this post on Instagram

Grateful.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: