Оригиналната Wednesday Addams ја игра г-ѓа Торнхил во новата серија: Фановите изненадени

Оригиналната Wednesday Addams ја игра г-ѓа Торнхил во новата серија: Фановите изненадени

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Обожавателите на новиот хит на Нетфликс „Wednesday“ беа изненадени кога дознаа дека една од актерките во серијата, Кристина Ричи, ја играла оригиналната Венсдеј(среда) Адамс во 90-тите кога била дете.

Актерката тогаш ја играше малата девојка со црни плетенки и ќерката на Гомез и Мортисија Адамс во комедијата Семејството Адамс од 1991 година, а глумеше и во продолжението на семејните вредности на Адамс од 1993 година. Сега има 42 години, таа се појавува во новата серија како г-ѓа Торнхил, една од професорите на академијата Невермор.

Фановите со неверување: „Како не го забележавме ова порано?

Сепак, иако и двата филма за семејството Адамс беа глобално популарни и преполни кината во тоа време, многу фанови веднаш не забележаа дека некогашната црномуреста девојка сега ја игра улогата на црвенокосата професорка во серискиот филм во режија на Тим Бартон.


„Жената што ја игра г-ѓа Торнхил во Wednesday на Нетфликс, исто така, ја глумеше и Wednesday Адамс во филмовите од 90-тите. Премногу добро", „Не можам да верувам дека не го забележавме ова порано. Тим Бартон е крал", беа само некои од коментари од твитерџиите, кои веќе прават бројни мемиња на оваа тема.


„Две Wednesday заедно во серијата - легендарни“

Покрај тоа, многу фанови беа изненадени од фактот што старата и новата Wednesday се појавија заедно во иста серија. „Кристина Ричи и Џена Ортега заедно на Нетфликс е најлегендарната комбинација досега“, напиша еден корисник на Твитер.

Ричи во минатото соработуваше и со Тим Бартон, кога се појави со Џони Деп во хорор филмот Sleepy Hollow. Актерката неодамна за Variety изјави дека е пресреќна бидејќи режисерот ја поканил да се приклучи на екипата на новата серија.


„Бев навистина поласкана кога Тим ме замоли да глумам. Убаво е да се биде дел од продолжението на таа приказна. Штом ја видов Ортега на фотографиите од снимањето, знаев дека ќе создаде одлична и модерна слика за постара Wednesday“, изјави актерката.


Да потсетиме, новата хит серија Wednesday, која го следи познатото семејство Адамс, го сруши рекордот со тоа што стана најгледана серија на Нетфликс на англиски јазик. Нетфликс објави дека серијата постигнала 341,2 милиони часа стрим за само една недела.


Фото: Твитер/Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: