Ова девојка се срамела да признае дека на 32 години сè уште е девица: Никогаш немала секс, не се бакнувала и не излегувала со никого

Ова девојка се срамела да признае дека на 32 години сè уште е девица: Никогаш немала секс, не се бакнувала и не излегувала со никого

Објавена во: Совети // Boys and Girls


„Не беше фер. Општеството прави да се чувствувате како да е нешто од што треба да се срамите и дека нешто не е во ред со вас“, изјави Алора Кембел.

Затоа Алора, која денес полни 33 години, била толку возбудена кога слушнала дека актерката Ребел Вилсон за првпат спиела со маж кога имала 35 години.

Нејзините мемоари „Ribel Rising“ открива како таа се справувала со осудите на општеството, но носи и позитивна порака насочена првенствено кон тинејџерите кои не се сигурни во своите одлуки, а кои преземаат акција поради притисокот што го чувствуваат.

Некои луѓе мислат дека си чудовиште …

„Луѓето мислат дека ако не сте ја изгубиле невиноста на одредена возраст, ако не сте биле во врска, ако никој не ве бркал, тогаш сигурно сте некакво чудовиште. Сигурно нешто не е во ред со тебе“, рекла Алора, пренесува Она.

Едноставно тоа не и се случило, па затоа ја насочила својата енергија на други работи. Меѓутоа, како што минуваа годините и ништо не се случувало по тоа прашање. Срамот се натрупувал, па фактот дека никогаш немала врска станала нејзина најдобро чувана тајна.

За време на карантинот на „ТикТок“ наишла на видео од девојка која има речиси идентична ситуација.

„Тоа беше прв пат кога слушнав некој гласно да го признае тоа животно искуство и бев апсолутно шокирана. Мислев дека сум буквално единствената личност на планетата.

Мотивирана од овие искуства, таа решила да поработи на љубовните врски и да почне да излегува со момчиња. Минатата година, таа имала за цел да оди на осум состаноци до Велигден. Својата авантура ја споделила на „ТикТок“.

Иако не очекуваше, видеото стана вирално преку ноќ и беше прифатено со „неверојатна позитивност“.

- Толку многу луѓе ми рекоа: „Ти си толку убава“, „Толку си успешна“, „Толку добро зборуваш“, рече таа.

Тој сега има околу 37.000 следбеници и ги информира своите следбеници за нејзиниот љубовен живот.

Кога одлучила дека сака да го сподели својот живот со некого, но не знаела како да влезе во светот на состаноци, знаела дека сака да се поврзе со другите, особено затоа што повеќето совети не биле за нејзината возрасна група. Така, таа ја започна групата на Facebook Late Bloomers: Survival Guide, која има речиси 2.000 членови кои бараат совет и споделуваат приказни за нивните искуства или недостаток од нив.

Од нејзиното прво вирално видео, Алора е во врска со своето прво момче и го имаше првиот бакнеж. Тие сè уште се заедно.

@alloradannon And if you tell me: “You’ll find someone when you stop looking / least expect it,” I may throat punch you. #latebloomer #datingadvice #dating #datingtips #datingstorytime #single #singlelife #datingadviceforwomen #datingapps #neverhaveiever original sound - Allora Dannon

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: