Ова сигурно ќе ви биде од помош: Еве како да си одберете совршен парфем!

Ова сигурно ќе ви биде од помош: Еве како да си одберете совршен парфем!

Објавена во: Мода // Moj стил

Уште пред многу векови е откриено дека парфемите влијаат на расположението и на однесувањето на луѓето. Еве со кои цветни, билни и овошни ароми мораш да се испробаш, доколку сакаш парфемот да те освежи, смири или пак да ја разгори љубовта!

Парфеми кои будат љубов: цвет од портокал, јоргован, јасмин, ванила...

Парфеми кои освежуваат: бор, ѓумбир, лимета, пеперминт, рузмарин...

Парфеми кои смируваат: цимет, камилица, лаванда, ружа, минт...

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: