Пет фризури кои ќе бидат популарни оваа сезона: Не се тешки за одржување и одговараат на секој облик на лице

Пет фризури кои ќе бидат популарни оваа сезона: Не се тешки за одржување и одговараат на секој облик на лице

Објавена во: In and Out, Crush Of The Week

Не плашете се да експериментирате и да пронајдете фризура која најмногу ви одговара.

Пролетта е време на освежување, па зошто да не направите некои промени на себе? Обновете го вашиот изглед со нова фризура! Ви пренесуваме 5 фризури кои ќе ја одбележат оваа сезона.

Време е да го изберете онаа која најдобро го одразува вашиот стил и личност. Оваа сезона ни се нуди широк спектар на опции за девојки кои бараат мала промена. Не плашете се да експериментирате и да пронајдете фризура која најмногу ви одговара.

1. Права и пуштена коса

Едноставна, но неодолива - правата и пуштена коса носи елеганција која никогаш не излегува од мода. Оваа фризура ја истакнува природната убавина на вашата коса, давајќи ви софистициран изглед без многу труд. Тоа е совршена опција за секојдневни активности, но и за специјални пригоди. Одлично е што е лесна за одржување, давајќи ви слобода да бидете безгрижни и привлечни во исто време.2. Среден боб

Освежете го вашиот изглед со миди-боб фризура која е вистински хит оваа сезона. Оваа должина на коса до рамениците ви дава слобода да избирате помеѓу различни стилови - од брановидна до целосно права коса. Миди-бобот е исклучително прилагодлив, совршен за девојки кои сакаат промена, но не сакаат да се откажат од косата со средна должина. Дополнителен бонус? Брза подготовка за секој ден без губење време.3. Завеса шишки

Враќање од последната деценија. Овие прамени го обликуваат лицето на деликатен начин, давајќи ви софистициран изглед со примеси на ретро шарм. Завеса шишките се вистинскиот избор за оние кои сакаат да го освежат својот изглед без драстични промени. Покрај тоа, тие лесно се прилагодуваат на различни форми на лице, што ги прави идеални за секого.
4. Bowl cut

Доколку сте храбри и сакате да експериментирате со својот изглед, Bowl cut е фризура која ќе ве освои со својата дрскост. Оваа кратка фризура има неверојатен модерен изглед и е фантастичен избор за самоуверени девојки кои сакаат да ја истакнат својата индивидуалност. Дополнителна предност е ниското ниво на одржување, кое ви дава шик изглед без многу труд.
5. Плетенки

Плетенките се секогаш во мода, но оваа сезона носат нов бран на елеганција. Без разлика дали правите класични плетенки, француски или плетенки од шевронен, оваа фризура ви дава разновиден изглед кој може да се прилагоди на секоја пригода. Плетенките не се само практични, туку и неверојатно убави!

Објавена во: In and Out, Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: