Пет фризури кои најбрзо ќе ги стилизирате наутро: Заборавете на часовите поминати пред огледало (ФОТО)

Пет фризури кои најбрзо ќе ги стилизирате наутро: Заборавете на часовите поминати пред огледало (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Потребна ви е фризура која брзо и лесно се стилизира наутро? Имаме 5 предлози со кои ќе заборавите на часовите поминати пред огледало.

Некои жени навистина се експерти за ракување со фен, пегла или фигаро. Меѓутоа, не се сите толку среќни и сепак се побројни оние кои колку и да се трудат и да гледаат различни туторијали, и понатаму не можат да си ја стилизираат косата толку брзо. Особено наутро, кога секоја минута е важна.

Доколку сте некој кон нема време да троши часови и часови на косата додека пред огледалото се обидува да го добие резултатот сличен како во салон, туку ви треба фризура која ќе изгледа добро дури и кога ќе се разбудите.

Со вистинскиот избор на фризурата може со минимален напор да изгледате совршено.

Ви носиме 5 тренди предлози кои се изгласени како најблагодарни за брзо стилизирање, а само на вас е да одберете кој е оној кој најмногу ви се допаѓа и кој се вклопува во вашиот стил.

# Pixie Cut

# Модерен „Bowl Cut“

# Асиметричен боб


# Заоблен боб

# Ултракраток боб


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: