ПРЕБРОДЕТЕ ГО ОВОЈ ВИКЕНД: Лош период за 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

ПРЕБРОДЕТЕ ГО ОВОЈ ВИКЕНД: Лош период за 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

ОВЕН

Изненадувањата се можни во различни правци. Доколку нешто не пробате, нема ни да знаете дали е добро или не. Премногу сте негативни, пробајте да се расположите. А, целиот викенд ќе ви помине во нервоза и сомнеж за една личност која сметавте дека ви е блиска.

БИК

Обврските ви се натрупани и ќе имате впечаток дека нема да успеете да се изборите со нив овој викенд. Ќе имате помош, така брзо ќе завршите и ќе уживате во викендот. Но, нема сосема да биде мирно. Ќе дознаете дека една блиска личност упорно ве лажела цело време.

БЛИЗНАЦИ

Насочете го вашето внимание на некои пријатни случување и не оптеретувајте се со негативни работи на кои не можете да влијаете. Нема да влијаете ни овој викенд на едно нешто- на вашата неконтролирана стресна ситуација. Запрашајте се зошто е тоа така?

РАК

Му замерувате на пријателот/ пријателката и му префрлате без причина, не оптеретувајте се толку со мали работи, не може да биде само онака како што вие си имате замислено. Овој викенд цело време ќе бидете напнати. Дали е време да смените некои нешта поврзани за ваши навоно блиски личности?

ЛАВ

Имате нереални очекувања кога е љубовта во прашање. Никој не може да ги исполни високите критериуми и вие се тешите дека ќе ви биде подобро без нив. Но, дали ви е? Цел викенд стрес без потреба. Нема да можете ни самите да се поднесете.

ДЕВИЦА

Доживеавте големо разочарување, но одбивате да се соочите со тоа. Дајте си себе време да застанете на нозе, нема потреба да се форсирате. Но, овој викенд е време да фрлите во ѓубри некои стари мисли за ваши блиски пријатели. Никој не ви е виновен за ситуацијата во која се наоѓате. Не ги правете другите виновни.

ВАГА

Умеете да освоите нечии симпатии и немојте да дозволите да ви недостасува имагинација или инспирација тогаш кога ви е најпотребна. Многу акумулирана нервоза овој викенд. До каде мислите да одите со вашата неконтролирана стресна ситуација? Не може секогаш да сме среќни, но можеме да бидеме задоволни и со тоа што го имаме.

ШКОРПИЈА

Некој ви упатува љубовни пораки и директно ви дава до знаење што мисли или чувствува, но вие сте неодлучни. Викендов ве чека целосен пресврт. Внимавајте! Како тргнале нештата, добро ќе биде да останете смирени!

СТРЕЛЕЦ

Ќе се сретнете со стара симпатија и ќе ви се укаже можност да продолжите каде што сте застанале. Романсата повторно чука на вашата врата. За другите кои се во врска или брак овој викенд нема да биде се како што треба. Нервоза од сите страни.

ЈАРЕЦ

Љубоморни сте и мислите дека партнерот нешто крие од вас. Не носете нагли одлуки и решете ги проблемите со разговор. Почнете го викендот со убава мисла. А, многу нешта овој викенд ќе ви се разјаснат. На пример, кој цело време ви работи зад грб.

ВОДОЛИЈА

Ќе сретнете стара симпатија и тоа ќе ве усреќи, но мора да сфатите дека луѓето се менуваат и дека ќе имате впечаток како да запознавате потполно поинаква личност. Викендов стрес, депресија и нервоза предизвикана од најблиска личност.

РИБИ

Вашиот партнер точно знае што сака да оствари, додека вие се премислувате. Немојте тоа да влијае на вашата врска, пробајте да се избалансирате помеѓу овие две крајности. Овој викенд нема да бидете мирни. Неспокој предизвикан од пријател.


Можеби ќе ве интересира: