Прекрасна е: Ќерката на Кетрин Зета-Џонс и Мајкал Даглас воодушевува

Прекрасна е: Ќерката на Кетрин Зета-Џонс и Мајкал Даглас воодушевува

Објавена во: Мода // Moj стил

Ќерката на Кетрин Зета-Џонс и Мајкал Даглас, 17-годишната Кајрис, изгледа магично во крем, свилен фустан. Обожавателите ја споредуваат тинејџерката со филмската ѕвезда, нејзината мајка, Кетрин.

Кетрин Зета-Џонс (50) во саботата ги шокираше обожавателите кога на Инстаграм сподели фотографија од својата ќерка Кајрис Даглас.

17-годишната девојка изгледа прекрасно во крем, свилен, макси фустан.

Кајрис, чиј татко е актерот Мајкл Даглас, предизвика бура во градината на семејството каде што е фотографирана со пуштена долга коса, која потсеќа на нејзината мајка, со минимална шминка и боса.

Обожавателите коментираат дека Кајрис е исто толку убава како нејзината мајка и дека личат една на друга.

Годинава Кетрин и Мајкл ќе ја прослават својата 20-годишнина, заедно имаат две деца - Кајрис (17) и нивниот 19-годишен син Дилан.

фото: Instagram


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: