„Растурија“: Годинешната Мет Гала ја презедоа sвездите на генерацијата Z (ФОТО)

„Растурија“: Годинешната Мет Гала ја презедоа sвездите на генерацијата Z (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

По долго време, познатите личности конечно добија можност слободно да прошетаат по црвениот тепих и да ги покажат своите неверојатни комбинации. Годинешната Мат Гала имаше големи очекувања од фановите, но тие сигурно не ни помислија дека sвездите од Генерација Z како Адисон Реј, Ема Чембрлен и многу други ќе бидат на подиумот.
Па, ајде да погледнеме!

Интернет sвездата Ема Чембрлен ги воодушеви фановите и папараците во нејзиниот златен фустан од Луј Витон.Пристигнувањето на Тик Ток ѕвездата, Адисон Реј беше најавено уште пред нејзиното појавување кога фановите се собраа да ја пречекаат.

Ќерката на починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант на својата прва Мет Гала се појави во шарен цветен фустан и го направи горд нејзиниот татко.

Били Ајлиш не маѓепса со својот изглед на Мадона.

И прекрасните Барби и Кен - брилијантно изведени од Бруклин Бекам и Никола Пелц.


извор:famoza.net

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: