Родена танчарка: Хана реди успеси, мама Тамара горда на неа

Родена танчарка: Хана реди успеси, мама Тамара горда на неа

Објавена во: Совети // Семејство

Малата Хана е одлична танчарка, тоа досега неколку пати го докажа и како дел од танцовото студио „Еурека“, на Инстаграм, но и во спотот на нејзината мајка за песната „Торнадо“.

Тамара како секогаш е горда на танцувачките предизвици на Хана.

Во една прилика баба Брана напиша дека не е за џабе што Хана е родена на 29-ти април, Светскиот ден на танцот. Очигледно талентот за танц го поседува, но дали ќе продолжи во тој правец или ќе се одлучи за нешто друго, останува да видиме.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: