Само еден поглед и сѐ е јасно: Ќерката на Моника Белучи промени една работа на себе (ФОТО)

Само еден поглед и сѐ е јасно: Ќерката на Моника Белучи промени една работа на себе (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Иако мајка ѝ е една од најубавите, но и најпопуларните жени на светот, Дева Касел досега не се експонираше често во јавноста...

Сепак, би се кажало дека ќерката на светски познатата Моника Белучи израсна во преубава жена и време е јавноста подобро да ја запознае.

Во изминатите неколку дена на овогодинешната Модна недела имавме можност да ги видиме најновите, најатрактивните модели, како и оние кои предизвикаа вистинска полемика во модниот свет.

Најголемо изненадување за сите беа идентичните фустани на Ирина Шајк и Кајли Џенер, но тие не беа единствените кои го привлекоа вниманието на јавноста.

Модната куќа „Диор“ неодамна ја претстави својата колекција на модни парчиња, а помеѓу голем број познати личности од светот на модата, филмот, музиката се најде и таа, ќерката на италијанската дива Моника Белучи - Дева Касел.

Дева немавме можност често да ја гледаме во јавноста со познатата мајка, а овој пат таа се одлучи да покаже дека навистина е вредна за вниманието што го предизвика.

Сите очи беа вперени во младата деовјка, која, според мислењето на многумина многу личи на мајка ѝ.

Таа на настанот се појави во црн елегантен фустан, а целокупниот изглед го надополни со драстичната промена на фризурата.

Сега кога има црна коса до израз доаѓа нејзината женственост, но и цртите на лицето кои јасно покажуваат од кој ја има Дева наследено убавината.

Фотографијата навистина зборува повеќе од илјада зборови... Дева израсна во преубава жена која е подготвена да го освои светот, исто како нејзината мајка.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: