Што да му купите на момчето за Божиќ без разлика на тоа колку долго сте заедно? Ви даваме супер идеи

Што да му купите на момчето за Божиќ без разлика на тоа колку долго сте заедно? Ви даваме супер идеи

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Купувањето божиќен подарок за вашето момче не е лесна задача.

Секогаш ни се чини дека е многу полесно да се купат подароци за девојчиња отколку подароци за момчиња. Тие се многу покомплицирани и се чини дека нема толку многу избори за нив. Ако и вие се мачите да смислите божиќен подарок за вашето момче, еве помош.

Убаво е да имаш дечко во овој период од годината затоа што имаш некој со кој можеш да посетиш божиќни базари , да се стоплиш под ќебе и да имаш слатки романтични моменти. Посложната страна на тоа е што треба да најдете подарок за Божиќ. Парфем, паричник или чорапи се некои работи кои повеќето луѓе секогаш ги купуваат кога немаат други идеи - и не се лоши подароци, но ако веќе сте ги користеле сите, не се повторувајте. Ние ви помагаме да дизајнирате подарок за вашето момче врз основа на тоа колку долго сте заедно! Имаме неколку идеи за секоја должина на врската и се надеваме дека ќе ви помогнеме и ќе отстраниме една грижа од вашата агенда.

Само се гледате, се уште не сте официјално заедноИако се уште не сте официјално заедно, ви се допаѓа и имате чувство дека иако не е врска, би било убаво да му купите нешто за Божиќ. Се согласуваме, тоа е мал гест кој може да го освои. Бидејќи сеуште официјално не сте заедно, не претерувајте со подарокот. Една ситница е доволна за да му покажете дека сте се сетиле на него. Не купувајте романтични подароци. Некои од идеите би можеле да бидат: божиќна кригла исполнета со неговите омилени бонбони, ракавици, неколку слатко завиткани колачиња што сте ги направиле или неговото омилено пиво.

Штотуку станавте момче и девојка и ќе наполните еден месец на БожиќЗа врски кои се свежи, штотуку започнати и кои ќе бидат стари неколку недели или еден месец за време на Божиќ, нема потреба од претерување. Можете да позајмите некои од идеите што ги спомнавме претходно, но бидејќи официјално сте заедно, бидете малку романтични. Можете да му дадете божиќна плишана играчка за да го потсети на вас, нараквица (поевтина, без златни или сребрени) или божиќни влечки со смешен мотив.

Во врска сте од летото, т.е. неколку месеци

Кога врската ви е малку подолга, тоа е плус за вас бидејќи подобро го познавате, знаете што сака и што прави во слободното време, па полесно ќе изберете подарок. Бидејќи ова е вашиот прв заеднички Божиќ, можете да се расфрлате со некои општи работи како футрола за мобилен телефон, термос за кафе или вода, кригла или рамка за слика со ваша слика од доаѓањето на кое сте отишле пред Божиќ.Во врска сте половина година

Кога вашата врска веќе ги поминала почетните фази, веќе сте си кажале „те сакам“ еден на друг, запознавте пријатели... јасно е дека тоа веќе не е само обична врска, туку навистина се загревате еден со друг. Некои од подароците што можете да ги земете во предвид за вашето момче се: неговиот омилен парфем, книга, божиќна кошула или билети за концерт или нешто што сака да го види/посети.Во врска сте една година

Без разлика дали ова е вашиот прв Божиќ или веќе сте го имале првиот заеднички Божиќ минатата година, тоа не е знак дека сега треба да потрошите повеќе пари. Треба само малку да размислите надвор од рамката и да не се повторувате секоја година со подарок. И што да му купам? Некои од идеите може да бидат сложувалка, игра што тој ја сака, кутија што ќе ја украсите и наполните со сите негови можни омилени слатки, брич за бричење или пакување неколку фенси чаеви, топло чоколадо (или кој било друг пијалок дека сака да пие).Во врска сте повеќе од неколку години

Кога вашата врска е постара од неколку години, проблемот веќе не е што не го познавате добро, па не знаете што да му купите, туку дека веќе сте му ги купиле сите главни работи што ви паднале на памет. . И сега немаш идеи. Пред да ви експлодира главата од размислување, еве неколку идеи кои би можеле да ве спасат: романтично божиќно патување - не мора да е далеку може во соседството, календар за следната година со ваши фотографии, домашно милениче кое долго време го посакувате (прво проверете дали навистина можете да го имате), неколку божиќни грепки или слушалки.Каков подарок и да му купите на вашето момче, запомнете дека не е важно колку чини, туку дека доаѓа од срце.


ФОТО: Инстаграм

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: