СИМПАТИЈА НА НЕДЕЛАТА: Андреј, момчето кое за 10 години се гледа на светски ревии!

СИМПАТИЈА НА НЕДЕЛАТА: Андреј, момчето кое за 10 години се гледа на светски ревии!

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

18 - годишниот Пајмакоски Андреј е млад и надежен модел. Живее во Прилеп, каде и учи во гимназијата Мирче Ацев.

Фотографиите кои тој ги споделува на социјалните мрежи дефинитивно ќе ве освојат од прва, но интересно е тоа што ова младо момче покрај моделингот, има и интересно хоби.

Имено, Андреј обожава слободно време да го поминува во цртање, во кое како што вели и самиот се заљубил неодамна.

За 10 години се надева дека неговиот труд и самодоверба ќе го однесат на светски ревии и секако на проекти за големите брендови.


И.М.

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: