Симпатија на неделата: Екатерина Георгиева

Симпатија на неделата: Екатерина Георгиева

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Оваа недела наша симпатија хип - хоп танчарката Екатерина Георгиева.

Ека има 13 години и е од Струмица. Таа се занимава со хип - хоп танцување и досега зад себе има многу успеси. Оваа година таа и нејзината екипа од студиото за хип -хоп танци One Way Dance Studio учествуваа на Државно првенство во модерни танци и освоија второ место.

Ека летово на првото издание на Street Summer Jam Festival го освои првото место во dance battle. Таа ни откри дека ужива да танцува и дека тоа ја исполнува.

Во продолжение погледнете еден од  настапите на  Ека и One Way Dance Studio.

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: