Синот на Роналдо го полуде светот -Докажа дека е мајстор како тато (ВИДЕО)

Синот на Роналдо го полуде светот -Докажа дека е мајстор како тато (ВИДЕО)

Објавена во: Спорт // Фудбал

Кристијано Роналдо јуниор (13), наследникот на прославениот португалски ас, напорно тренира и секојдневно демонстрира феноменална фудбалска техника, поради која многумина неодоливо ги потсетуваат на неговиот татко.

Во текот на својата кратка фудбалска кариера, Кристијано Јуниор тргна по стапките на својот татко, па играше во помладите категории на Јувентус и Манчестер Јунајтед.

Синот на глобално популарниот татко вежба секој ден во Саудиска Арабија, дури и кога семејството оди на одмор, а сега се појави видео каде тинејџерот изведува совршен слободен удар.


На свои 12 години ги бранеше боите на тимот на „црвените ѓаволи“ до 14 години, а во тој период на 20 одиграни натпревари постигна 50 гола, па во неговиот случај старата поговорка дека „плодот не паѓа далеку од дрвото“е потврдено.

Јуниор никогаш не криел дека би сакал да игра заедно со својот татко, па затоа е еден од главните поддржувачи на кариерата на неговиот славен татко што е можно подолго. Иако Роналдо во февруари полни 39 години, извонредниот напаѓач пука од енергија, е во одлична кондиција.


Кристијано безброј пати истакна колку е горд на првородените, не криејќи дека најголема желба му е еден ден да играат заедно.

Фото: Инстаграм
Извор: Informer.rs

Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: