Супер трик: Осветли ја косата на природен начин!

Супер трик: Осветли ја косата на природен начин!

Објавена во: Мода // Moj стил

Доколку оваа зима сакаш да ја осветлиш својата коса, а притоа да не користиш силни фризерски препарати, не грижи се, имаме решение за тебе. 

Покрај добро познатите лимон, камилица и водка кои можат значително да ја осветлат нијансата на твојата коса, девојките се` повеќе го практикуваат трикот со сода бикарбона.

Се` што треба да направиш е да помешаш лажичка сода бикарбона со вода, и откако ќе ја измиеш со шампон косата, пред да ставиш регенератор, измиј ја со овој раствор.

Но, биди внимателна при употребата – содата не е најздрава за косата бидејќи делува како бојата, па овој трик смееш да го применуваш еднаш во месецот. Би било идеално доколку ја заштитш косата со хранлива маска по овој третман.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: