Таа има 16 години и веќе ја засени својата славна мајка: Ќерката на холивудската актерка го маѓепса Њујорк во огнено издание

Таа има 16 години и веќе ја засени својата славна мајка: Ќерката на холивудската актерка го маѓепса Њујорк во огнено издание

Објавена во: Мода // Moj стил

Ќерката Брук Шилдс беше најголема поддршка на нејзината мајка на премиерата на документарниот филм „Pretty baby“...

Во Њујорк се одржа премиерата на документарниот филм на Брук Шилдс „Pretty Baby“, а актерката ја имаше најдобрата можна поддршка на црвениот тепих.

Имено, таа на премиерата се појави во придружба на нејзината ќерка тинејџерка Грир Хамонд Хенчи, а со нив беше и сопругот на актерката, сценаристот Крис Хенчи.

Грир (16) беше облечена во темноцрвен комплет кој се состои од панталони кои ја истакнаа нејзината беспрекорна линија и сако кое го имаше прицврстено со едно копче на предната страна, а под кое не носеше ништо.

Со оваа елегантна комбинација, ќерката на познатата актерка реши да облече класични затворени лакирани чевли на висока потпетица, а кога е во прашање изборот на чанта, се со себе носеше металик чанта.

Што се однесува до фризурата, црвенокосата тинејџерка, косата ја имаше поделено на средина, но соберена во опавче што дополнително го зголеми елегантниот изглед. Со парот висечки обетки, убавата Грир го истакна своето прекрасно лице.

Шминката беше целосно во склад со нејзините години, во нијанси на розова и бледо портокалова кои само уште повеќе ги истакнуваа нејзините очи и усни.

Од друга страна, нејзината мајка Брук Шилдс исто така се одлучи за костум со потпис на Каролина Херера, но сосема поинаков.

Долниот дел од комбинацијата се состоеше од светкави црни панталони кои одговараа на светкавата црна буква , а горниот дел се состоеше од елегантно црно сако.

Сепак, она што го направи овој изглед неповратно шик и тренди беа слоевите во розови, црвени и виолетови нијанси кои се обвиткуваат околу горниот дел од облеката на актерката и ѝ паѓаа низ телото.

Оваа комбинација актерката ја зачини со чевли во розова нијанса.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: