Том Круз ја нема видено ќерка си 10 години: Сури израсна во вистинска убавица која е копија на мајка ѝ

Том Круз ја нема видено ќерка си 10 години: Сури израсна во вистинска убавица која е копија на мајка ѝ

Објавена во: Совети // Семејство

Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс, Сури Круз има 15 години, а многумина забележаа дека таа ја наследила убавината од нејзината мајка.

Со текот на годините, Сури се повеќе личи на Кејти. Изгледа дека не наследила многу од нејзиниот татко, но и не се знае кога последен пат го видела.

Иако имал право да ја гледа својата ќерка 10 дена месечно во текот на сите овие години, како жртвуван скиентолог, неговата вера му забранила затоа што Сури не е член на таа црква.

И токму опсесијата на Том со саентологијата го реши неговиот брак со Кети, која пред осум години се исели од нивната заедничка куќа во страв за себе и за својата ќерка.

Наводно, Том редовно ѝ праќал писма на својата ќерка, кои нејзината мајка ги криела. Но, минатата година, во јавноста протекоа информации за тоа како Сури ги пронашла писмата на нејзиниот татко во куќата на родителите на нејзината мајка во Охајо и дека, откако ги прочитала, сакала да го види.

Кејти, од друга страна, ретко се одделува од својата ќерка, а неодамна откри како ја воспитува.

- Ја сакам многу. Мојата најголема цел е да остане своја и самоуверена, силна и способна личност, и да биде свесна за тоа - изјавила актерката за „Во стил“.

Во продолжение уверете се во каква убавица порасна Сури:


извор: GLOSSY
фотографии: PROFIMEDIA


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: