Тринаесет милиони жени хипнотизирано го гледаат ова видео: Софија со едноставна мешавина од 3 состојки ги отстранила вештачките нокти

Тринаесет милиони жени хипнотизирано го гледаат ова видео: Софија со едноставна мешавина од 3 состојки ги отстранила вештачките нокти

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Совет како сами да ги отстраните вештачките нотки без проблем...

Вештачките нокти на многумина им изгледаат многу уредно и гламурозно, но само жените знаат што се крие под нив.

Исто така, нема поголем проблем од оној кога знаете дека треба да ги отстраните. Затоа овој трик од ТикТок привлече огромно внимание, па така има повеќе од 13 милиони прегледи, а лајковите постојано пристигнуваат.

Софија добија рецепт за едноставна мешавина од 3 состојки: вода, сјај за садови и билно масло за јадење. Сите состојки ги измешала добро, а потоа ги ставила прстите во мешавината.

По 5 минути пробала да ги отстрани нотките, но уште било рано за тоа. Ја држела раката во мешавината уште малку, а при следната проба, ноктите без проблем биле отстранети.

Во видеото во продолжение погледнете сами и уверете се во ефективноста на овој трик:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Можеби ќе ве интересира: