„Твојата насмевка е нашето сонце, твојата смеа е нашата радост“: Четвртата, најмала ќерка на Пере од Нокаут наполни една година

„Твојата насмевка е нашето сонце, твојата смеа е нашата радост“: Четвртата, најмала ќерка на Пере од Нокаут наполни една година

Објавена во: Совети // Семејство


Четвртата ќеркичка на фронтменот на Нокаут, Никола Перевски Пере, Ирис, полни една годинка. Пејачот по тој повот и посвети посебна порака:

- Среќен прв роденден на мојата прекрасна четврта ќерка, драга моја Ирис! Твојата насмевка е нашето сонце, твојата смеа е нашата радост. Нека твојот живот биде исполнет со љубов, среќа и благослови. Горд сум што сум твој татко и што ја имам честа да те гледам како растеш и се развиваш. Те сакам без граници ти си јаготка татина.


Инаку тој со сопругата Јована, ја има и Софија, а од првиот брак пејачот има уште две ќерки, Михаела (25) и Каја (16).

Фото:

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: