Учи од најдобрите: Калин Ивановски помина 10 неверојатни дена со Новак Ѓоковиќ и неговиот тим

Учи од најдобрите: Калин Ивановски помина 10 неверојатни дена со Новак Ѓоковиќ и неговиот тим

Калин Ивановски, најдобриот македонски тенисер кој котира доста високо на АТП е во Дубаи каде се подготвува за новата сезона. Деветнаесет годишниот Калин овој пат вежбаше со најдобрите - Новак Ѓоковиќ и неговиот тим.

Од видеата може да се забележи дека Калин и тоа како ги усовршува техниките за претстојните натпревари, чија примарна цел е да се искачи уште повисоко на АТП листата.

Како поминаа овие 10 дена погледнете во продолжение:
Фото:instagram


Можеби ќе ве интересира: