Уникатни и тотално тренди: 3 бои на лакови кои ќе бидат тотален хит ова лето

Уникатни и тотално тренди: 3 бои на лакови кои ќе бидат тотален хит ова лето

Објавена во: Мода // In and Out

За летото 2024 година, три бои на лак за нокти доминираат на модните сцени ширум светот, внесувајќи освежување и стил во секојдневниот изглед

За да бидете подготвени на време да заблескате ова лето, ви откриваме 3 тренди бои за нокти кои ќе ви помогнат во тоа.

Без разлика дали се работи за едноставен маникир или похрабар дизајн, бојата на јоргованот или лавандата нуди бескрајни можности за стилизирање.

Неговата мека, пастелна нијанса го прави идеален избор за француски маникир или друг дизајн на нокти, додека ги заменува традиционалните сини тонови како главен тренд за кратки нокти.

Лавандата внесува мир и свежина во вашиот изглед, истакнувајќи ја вашата софистицираност.


Што се однесува до украсите, „скапоцените камења“ се неизбежен хит ова лето. Мониста и другите додатоци додаваат допир на гламур на секој маникир, без разлика дали ќе се одлучите за суптилна или смела верзија.

Овие украси обично доаѓаат во форма на самолепливи детали или лесно се закачуваат со малку лепак за нокти. За да ја продолжите нивната издржливост, само запечатете сè со проѕирен лак и уживајте во долготрајниот сјај и стил.


Конечно, ви носиме тренд кој ќе ги сруши сите рекорди -  „lipgloss“ нокти. Овој иновативен тренд ветува дека ќе доминира во секоја должина на нокти ова лето. Инспириран од сјајот и текстурите на сјајот за усни, овој маникир носи неодолива привлечност и сјај на секој ваш потег.

Без разлика дали ќе се одлучите за монохроматски изглед или ќе експериментирате со шарени тонови, ваквите ноктите се дефинитивно совршен начин да ја истакнете вашата индивидуалност и софистицираност.Извор: glossy.rs

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: