Урнебесно: Се појави фотографија која покажа како требаше да изгледа Дејвид Бекам денес, без сите козметички третмани

Урнебесно: Се појави фотографија која покажа како требаше да изгледа Дејвид Бекам денес, без сите козметички третмани

Објавена во: Спорт // Фудбал

Пред 25 години, далечната 1998 година, британскиот спортски магазин FourFourTwo објави фотографија која покажа како ќе изгледа Дејвид Бекам во 2020 година. Според нивното предвидување, Бекам, кој тогаш беше на врвот на својата слава, изгледаше драстично поинаку од денес, без заби и ќелав.

48-годишниот фудбалер, денес е во центарот на вниманието поради документарецот на Нетфликс за неговиот живот, па токму поради ова фотографијата повторно почна да кружи на социјалните мрежи, а не недостигаа ниту смешните коментари.

„Тие не ги земаа предвид трансплантацијата на коса и другите козметички процедури“, напиша еден корисник на X...


Фото: Twitter/EPA


Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: