Важни пораки од РУСКИОТ АСТРОЛОГ за секој знак во ХОРОСКОПОТ: Овие совети водат до голем успех дури и во вакви времиња

Важни пораки од РУСКИОТ АСТРОЛОГ за секој знак во ХОРОСКОПОТ: Овие совети водат до голем успех дури и во вакви времиња

Астрологот Наталија Милахова ја открива тајната на успехот за секој хороскопски знак. Овие зборови и мантри или молитви ве водат да ја направите годината успешна, а и да сјаете на секое поле. Таа не се осврнува многу на состојбата со корнавирусот бидејќи смета дека тоа за брзо ќе помине и природата повторно ќе создаде баланс.

Па вели: „Дојде време да ги отфрлиме се’ од што се плаѓите вистинскии да ги остварите колку може вашите соништа. Кога ќе ви биде тешко, повторете ги овие мантри или молитви, кој како сака нека гинарекува. Овие моќни зборови ќе ви дадат сила да продолжите  кога ќе бидете кревки и се сомневате во себе. Па дури и во овие тешки времиња“

Овен

"Оваа година ќе научам дека не е можно да се контролира сè во животот. Ова ќе ми овозможи да се опуштам и да достигнам ниво на смиреност. Со нетрпение очекувам нови предизвици што ќе ги искористам."

Бик

„Ќе си дозволам да се справам со емоциите што ги потиснав. Ова ќе ми овозможи да го вратам чувството за мир што го изгубив“.

Близнаци

„Подготвен сум да одам напред и да стапнам во удобните зони без оглед на исходот. Јас повеќе не се плашам од неуспех“.

Рак

„Отворен сум за нови предизвици и можности. Повеќе не се плашам од ништо. Мислењата на другите луѓе не можат да ме повредат“.

Лав

„Ја ослободувам негативна енергија и ќе се обидам да ги видам само добрините во луѓето. Мојот фокус ќе биде на постигнување на цели што се важни за животот“.

Девица

„Ќе започнам да им верувам на моите инстинкти, затоа што тие се непогрешливи. Моето внатрешно чувство никогаш нема да ме предаде. Од сега, ќе се потпирам само на себеси“.

Вага

„Повеќе нема да се држам до некои работи заради страв од промени. Верувам дека луѓето што треба да бидат во мојот живот ќе останат тука, и нема да држам никој против неговата волја“.

Шкорпија

"Јас нема да се обвинувам себеси за моите неуспеси кај другите луѓе и нема да се мачам со минатите работи. Ним им е местото во минатото. Подготвен сум за нови животни авантури".

Стрелец

„Ќе ги искористам сите тешкотии со кои се соочувам за личен развој и напредок. Повеќе не се соочувам со никакви проблеми“.

Јарец

„Ќе ги исполнам сите мои потреби што останаа во втор план. Им простувам на сите што ме повредиле, му давам на моето срце можност да дише, а на моите чувствата простор“.

Водолија

"Ќе се држамподалеку од местата што предизвикуваат непријатност и сеќавања на лошите денови во мене. Ќе ја ослободам напнатоста што ме мачи и смело ќе одам напред кон моите цели за кои со години собирав храброст. Дојде времето."

Риба

„Дојде време да ја создадам иднината што отсекогаш сум ја посакувал за себе. Време е да бидам тој што сум без двоумење и вознемиреност за тоа што ќе кажат другите“.

Можеби ќе ве интересира: