Ви пречи косата за време на горештините: Испробајте ги овие 10 фризури со плетенки

Ви пречи косата за време на горештините: Испробајте ги овие 10 фризури со плетенки

Објавена во: Мода // Moj стил

Со летото доаѓаат и долгите топли денови, па девојките со долга коса бараат решенија за собирање на својата коса, се со цел истата да не им создава уште поголема топлина. Со овие преубави фризури би можеле да изгледате модерни, а воедно нема да ви биде ни топло.

За вас, пронајдовме неколку 10 фенси фризури со плетенки, кои ќе може да си ги направите за секоја пригода. Испирацијата ја пронајдовме во славните дами, а веруваме дека истите ќе станат дел од вашето секојдневние:

# Џесика Харт

# Ријана

# Теса Томпсон

# Оливиа Кулпо

# Кели Роуленд

# Ким Кардашијан

# Блејк Лајвли

# Ел Фанинг

# Лили Колинс

# Ванеса Хаџенс

Може да ве интересира:

Ќе заштедите многу време и нерви: 10 фризури кои ќе бидат ИН ова лето

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: