(ВИДЕО) Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се слоши кога ќе видите што правел на миса!

(ВИДЕО) Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се слоши кога ќе видите што правел на миса!

Објавена во: Мода // Moj стил

Американскиот рапер Канје Вест неодамна основа своја црква во Калифорнија, за да одржува „миси“ за совите пријатели и обожаватели.

На неговите религиозни обреди на почетокот присуствувале само членовите на семејството Кардашијан, но потоа почнале да се појавуваат и нивни познати пријатели, како што е Бред Пит.

За време на еден концерт со религиски елементи, обожавателите го фатиле Вест како брка во уво, а потоа истата рака ја става во уста.

„Дали тој јаде восок од ушите?“ - коментирале едни, додека другите го бранеле раперот велијќи дека ја вадел мастиката од уста.

Во целата расправија се вклучил и еден од најугледните весници „Rolling Stone“ кој поопширно објаснува дека Канје не јаде восок од уши, туку дека само го допрел увото, а потоа направил движење како да сака да тргне нешто од јазикот, бидјеќи според нив восокот од уши е леплив и не може да се отфрли од прстите.

Како сето тоа изгледало погледнете во видеото во продолжение:


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: