(ВИДЕО) Кристијано го измами и родениот син: Победата во игра ја славеше како гол во Лигата на шампионите

(ВИДЕО) Кристијано го измами и родениот син: Победата во игра ја славеше како гол во Лигата на шампионите

Објавена во: Семејство, Фудбал

Португалецот не бира ни време ни место за победа.

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е подготвен секаде и на секое место за победа, а токму тоа го докажа и на родениот син за време на друштвената игра.

Имено, фудбалерот на Јувентус времето во авион го користел за игра со синот. Со големо внимание и со многу концентрација Роналдо фрлаше топчиња во пластичниот кош и секако победи. Следеше и прослава за победата, исто како да постигнал гол во Лигата на шампионите.


Објавена во: Семејство, Фудбал

Можеби ќе ве интересира: