(ВИДЕО) Победата му ја посвети на Саздо: Капитенот и се заблагодари на нацијата!

(ВИДЕО) Победата му ја посвети на Саздо: Капитенот и се заблагодари на нацијата!

Објавена во: Спорт // Ракомет

Капитенот на ракометниот клуб Вардар, Стојанче Стоилов по дочекот кој им го приредија Комитите и цела македонска нација, се заблагодари за поддршката.

Имено, тој на својот Фејсбук профил објави видео од синоќешниот собир и напиша навистина емотивна порака, во која наведе дека оваа победа пред се’ ја посветуваат на прерано починатиот Саздо.

Целосниот „пост“ на капитенот Стоилов го имате во продолжение!


Објавена во: Спорт // Ракомет

Можеби ќе ве интересира: