Викенд хороскоп: 3 знаци конечно ќе стават крај на проблемите, следува одличен викенд

Викенд хороскоп: 3 знаци конечно ќе стават крај на проблемите, следува одличен викенд

Вага

Почетокот на викендот е под силно влијание на вашата потреба да имате сè детално направено во врска со деловната соработка. Ќе бидете премногу емотивно зафатени за да ги извршувате секојдневните обврски.

Скорпија

Овие денови се едни од оние кога е најдобро да се спие поради негативното влијание на Месечината и Марс. Обидете се да не донесувате никакви одлуки и да не советувате никого до крајот на денот. Пазете се од можни стомачни проблеми.

Стрелец

Овие денови ќе бидете под голем притисок од личност водолија која бара од вас невозможни работи. Љубовната ситуација е на голем пресврт поради вашата потреба да промените сè во вашиот живот. Можни проблеми со исхраната.

Јарец

Ќе бидете премногу зафатени со други работи, но партнерот нема да разбере. Пазете се од ненадејни одлуки кон кои навистина не сте склони, но партнерскиот однос може да ве наведе на тоа. Добивате поволен глас од странство за пари.

Водолија

До крајот на викендот ќе бидете многу горди на себе и на она што сте го направиле во изминатите неколку месеци во однос на работата и деловната соработка со странство. Ситуацијата во семејството ве притиска и не сакате да ги решавате работите што сте ги започнале.

Риби

Во следните неколку дена ќе доцните со обврските кои се многу важни бидејќи се од деловен карактер. Обидете се подобро да се посветите на се што е деловно и материјално важно за следниот деловен период.

Фото:фрипик


Претходна страна  

Можеби ќе ве интересира: