ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак ќе дозне нешто што ќе му го скрши срцето

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак ќе дозне нешто што ќе му го скрши срцето

Овен

Вашата сакана личност ќе разбуди сомнеж во вас. Тој сомнеж нема да ви даде мир и ќе покажете голема љубомора. Колку и да се трудите да го објасните тоа на некој разумен начин, сепак нема да можете да се спасите од љубомората и верувањето дека нешто ви крие.

Бик 

Личноста со која некогаш сте имале љубовна врска овие денови ќе ве контактира. Иако тоа за вас е завршена приказна, ќе се согласите на состанок поради љубопитност. Меѓутоа бдиете внимателни! Доколку не сте ги расчистиле чувствата поврзани за таа личност, вашата средба би можела да ги разбуди заспаните емоции. Не е паметно да се враќате на старо.

Близнаци

Во деновите од викендот нема да имате волја ниту мотивација за било што, па така ни за љубовен живот. Потребен ви е мир и одмор од сите, сѐ и сешто. Доколку сте во врска, кажете му на партнерот како се чувствувате, бидејќи вашата потреба за самотија би можела да биде протолкувана на еден сосема друг начин.

Рак

Мислите ви се насочени кон личноста на која често мислите и за која често размислувате. Можно е во деновите од викендот да добиете одговори на прашањата на кои сега немате. Тој одговор можеби ќе ви дигне во вис од среќа, а може и потполно да потонете.

Лав

Во деновите од викендот потполно случајно ќе дознаете и сфатите дека вашата саканата личност не била секогаш искрена со вас и постојат работи кои ви ги крие или да кажеме, за кои ве лаже. Иако нема да станува збор за некои големи тајни и големи лаги, тоа потполно ќе ве извади од такт и ќе продолжите да се карате.

Девица

Вашите чувства кон вашиот партнер не се точка на интерес. Меѓу вас владее обострана љубов и нема сомнеж дека се сакате многу. Меѓутоа, на вас секогаш ви фали она нешто што би ја кренало вашата врска на едно повисоко и поинтересно ниво. Вашиот партнер не покажува волја и интерес за да воведете некои промени во вашиот однос.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: