ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак во емотивен занес

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак во емотивен занес

Овен

Чувствувате силен емотивен занес во нечија близија и ви годи новата улога. Понекогаш и оние „чудни желби“ може да се остварат, важно е работите да ги наречете со „вистинското име“. Направете го тоа и овој викенд ќе ви биде исполнет со страст и љубов.

Бик

Покажете великодушност пред саканата личност. Избегнувајте го ривалскиот однос или „љубовните убоди“ кои непотребно ве разделуваат. Дури и кога помислите поинаку тоа не треба даводи кон спротивставување.

Близнаци

Доколку премногу се соживеете во улогата на „дежурен критичар“, потребно е да се соочите и со некои негативни реакции кои стигнуваат од вашите пријатели. Не моежте секогаш да влијаете на нечие мислење или однесување, затоа овој викенд „наполнете ги батериите“ и подгответе се за од понеделник да разговарате отворено со сите.

Рак

Внимателно ги анализирате новите пораки кои ги добивате од саканата личност. Немојте да игнорирате нечие зборови или емотивно предупредување, само затоа што не ви се допаѓа она што го слушате.

Лав

Добро се чувствувате. Доколку сте имале некои здравствени проблеми, тие поминале и овој викенд е вистинско време да се вратите во форма. Значи, правец на кафе со пријателите и уживајте.

Девица

Нема причина да го прикривате своето нерасположение пред личноста која добро ве познава, потребна ви е нечија искрена критика. Со потиснување на чувствата само ќе постигнете уште поголема напнатост. Опуштете се. Проблемите ќе се решат.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: