Викенд хороскоп: Неколку знаци ги очекуваат големи животни промен

Викенд хороскоп: Неколку знаци ги очекуваат големи животни промен

Овен

Викендов во каква ситуација и да се впуштите не дозволувајте да бидете виновни. Проверете дали сè се случува со причина поради вашите нереални очекувања. Не се лутете пребрзо.

Бик

Викендов потрудете се да не се споредувате со другите и да не барате перфекционизам во односите. Постојаното споредување ќе ве одведе во очај, затоа бидете опуштени.

Близнаци

Овој викенд ќе мора да промените некои работи во вашата врска која бара промени. Откажете се од тврдоглавите интереси и започнете со работа на себе и на врската.

Рак

Сакате резултати од работата во односот со партнерот, но тие изостануваат поради недоволната комуникација. Се враќате на раните кои уште не се залечени, а на сето тоа недостасува малку емпатија, како за вас, така и за партнерот.

Лав

Овој викенд поставете си јасна граница помеѓу минатото и сегашноста. Партнерот ве поддржува, но вие тоа не го гледате.

Девица

Ви се нуди одлична можност за да поправите некои односи. Се грижите за себе е исто важно, како и да се грижите за партнерот.

Вага

Поминувајте повеќе време во домот со партнерот или без него. Ова може да ве доведе до недоразбирање бидејќи нема да покажувате јасно што сакате. Разговарајте.

Скорпија

Имате стравови кои се однесуваат на слободата и довербата. Ова не е случајно и не ги игнорирајте овие знаци за тревога, бидејќи ќе ви ги уништи идните односи.

Стрелец

Имате проблеми со пријателите, а таа нервоза и ја пренесувате на саканата личност. Потребно е да не кревате голема прашина, бидејќи сето тоа е минливо.

Јарец

Овој викенд допишувањето со поранешната љубов ќе ве изненади, но и ќе ве помести од место. Само имајте на ум дека воопшто не е во прашање нова романса со среќен крај, туку лекција која не сте ја научиле.

Водолија

Ќе имате сомнежи во сопствените одлуки кои се однесуваат на поранешниот партнер. Се двоумите бидејќи ви изгледа дека повеќе нема што да се направи. На повидок е нова љубов, старата оставете ја во минатото.

Риби

Ве очекува убав викенд, не влегувајте во непотребна расправија. Малку сте исцрпени и потребен ви е мир. Уживајте.

Фото:freepik

Можеби ќе ве интересира: