ВИКЕНД ХОРОСКОП: Ве чека изненадување, конечно нешто убаво

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Ве чека изненадување, конечно нешто убаво

ОВЕН

Очекувајте неправеден третман од блиските, кои не ги прифаќаат работите на ист начин како вас. Ќе ви биде тешко да напредувате, посебно ако клучните фигури ве чуваат како резерва. Обидете се да ги разберете. Бидете внимателни со плановите за иснината. Сепак, период на изненадување токму овој викенд! Дали личноста која ја избегнувате ќе ви приреди нешто незаборавно? Очекувајте нешто убаво

БИК

Ќе биде убаво да се занесете во вашите омилени активности, но ќе откриете дека немате инспирација. Размислувањата зависат од прашањето како да се заработат пари. Вклучете го ангажманот во подлабока врска само ако сте убедени дека го сакате тоа. Но, најмногу од се, треба да внимавате на вашата изразена нервоза. Но за чудо, од нервоза, работите ќе се претвора во позитивна атмосвера. Тоа е ќе го поттикне едно изненадување. 

БЛИЗНАЦИ

На прв план се појавуваат долгорочни проблеми. Бидете сигурни дека сте го проучувале прашањето пред да донесете важна одлука. Бидете внимателни, имате одлична шанса да уживате и да работите во престижна институција за повисока плата. Периодов ве очекува чудна состојба. Ќе се искарате со сите, а никој нема да ви замери. Посе тоа следи изненадување. Какво? Не ви откриваме...

РАК

Ќе бидете загрижени. Важни информации ќе бидат сокриени за вас. Нема да можете да ги најдете. Имате проблеми со концентрација. Вие сте целосно заслужни за промена на параметрите во вашата околина. Освен тоа, ќе се изненадите позитивно кога најмалку очекувате. Среќа следниов период.

ЛАВ

Ќе имате потешкотии во справувањето со финансиски проблеми, предизвикани од недоволно разбирање на нештата. Ќе го зајакнете заедничкиот однос со саканата личност. Инаку, ве очекува неверојатен период на интересни случки. Ќе се изненадите позитивно.

ДЕВИЦА

Не ги сфаќајте зборовите на вашите претпоставени премногу лично. Треба да покажете повеќе објективност во вашата врска со другите. Понекогаш е тешко да се прифатат шегите на другите. Не треба да страдате од прекумерно сомневање. Потребен ви е одмор повеќе од кога и да е. Нервозата која ви е насобрана само чека да „пукне“. Внимавајте! Се што ви стои на патот можете да го уништите...

ВАГА

Тежок период, ќе бидете анаксиозни. Глупавите озборувања и трачарења ќе се обидат да ви го одвлечат вниманието од вашата примарна должност. Дома, може да бидете трпелив слушател. Истурете ги пред партнерот или пријателите вашите внатрешни грижи за да се чувствувате добро. Но, внимавајте посебно за викендот! Ве очекува непријатна случка поврзана со финасии. Нема да биде ништо страшно, но доволно за да се изнервирте.

ШКОРПИЈА

Личните контакти се препорачуваат. Ќе добиете повеќе задоволство од вашиот контакт со цели групи. Откријте ги најдлабоките чувства и отворено искажете ги. Насочени сте кон интимни контакти. Правните формалности може да бидат решени со договор. Сепак, посебно наредните денови не преземајте никакви акции поврзани со пари. Подобро чувајте си ги! 

СТРЕЛЕЦ

Не дозволувајте чувствата да го совладаат умот во справувањето со силна личност. Вашиот вроден шарм и тактики ќе ви бидат од корист. Би било добро да се даде израз на акумулираната тензија, но мора да бидете помеки во вашите постапки. Внимателно со нервозата! Секој ден се нервирте! Дали ќе постигнете нешто со тоа? Време е малку да закочите! Ве чека многу убав период, па затоа непотребно не се стресувајте.

ЈАРЕЦ

Ќе имате проблеми со заштитниот систем на вашето тело. И заштитата на здравјето на вашите блиски ви одзема долго време. Влошувањето на нивното здравје ќе ги промени вашите планови. Но, тоа ќе помине брзо. Многу внимание треба да посветите на одливот на пари... Ве чека период во кој парите ќе ви се потребни за прослава. Ќе се изненадите!

ВОДИЛИЈА

Конфликтот помеѓу домашните обврски може да предизвика да пропуштите некоја можност. Не потпирајте се на роднините или членовите на семејството, да ги пренесете важните лични пораки што ги оставивте. Веројатно ќе ги заборават. Ама сепак едно изненадување ќе ви го промени целиот животен тек. Не ја прошуштајте шансата. Ќе биде добро!

РИБИ

Мал финансиски пропуст може да ви донесе финансиски трошоци и проблеми. Судбината е благонаклона кон колективните претпоставени. Не позајмувајте. Тона никако вој период бидејќи може да се случи да не можете да излезете на крај со тоа. Изненадување на повидок. Позитивно! Ни на крај памет нема да го очекувате ова!


Можеби ќе ве интересира: