ВИКЕНД ХОРОСКОП: Ве очекува чудо, само треба да знаете како

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Ве очекува чудо, само треба да знаете како

Овен

Пред вас е викенд во кој ќе имате можност да ги остварите сите свои амбиции. Почесто се карате и препирате со саканата личност и овој однос не е добар. Можно е да размислувате за прекинување на врската.

Бик

Максимално сте посветени на обврските и се трудите да ги завршите сите. Ве очекува можност за подобрување на односите со пријателите. Со саканата личност односот ви е многу променлив во овој период и имате впечаток дека не знаете што да очекувате. 

Близнаци

Имате многу обврски и се трудите да се организирате што подобро. Го давате својот максимум. Можно е да сте имале недоразбирања со саканата личност. Недовербата која владее помеѓу вас е многу голема.

Рак

Може да очекувате дека ќе успеете да се спасите од некоја лоша ситуација. Пред вас е можност да остварите ново познанство со личност која многу ќе ви годи.

Лав

Сметате дека во минатото немате вложено доволно енергија и од таа причина на некој начин се каете. Можно е да имате нестабилен однос со саканата личност. Честите кавги ве оптеретуваат во овој период.

Девица 

Вие сте подготвени да го направите она што е до вас за напнатата ситуација да се поправи. Сепак е можно многу работи да не зависат од вас. Доколку се подготвувате за почеток на нова врска викендов може да ви се укаже можност за такво нешто.

Вага 

Нема промени кај вас, состојбата ви е генерално стабилна. Може да очекувате поволен ден. Можно е да сте подготвени за да му покажете на вашиот партнер дека имате искрени чувства кон него.

Шкорпија

Одлично ќе ги решите проблемите кои ги имате. Нема назнаки за промени на љубовно поле. Можно е да сте во фаза на монотонија.

Стрелец

Може да очекувате позитивни настани во наредниот период. Полека доаѓа до средба и спојување со личноста кон која почнавте да гаите силни и искрени чувства.

Јарец

Време е да преземете одговорност за грешките кои ги правевте во минатото и подготвени сте да ги поправите. Имплусивно реагирате на провокациите на партнерот и лесно доаѓа до нови кавги и расправии.

Водолија

Можно е конечно да добиете некои добри вети кои за вас ќе претставуваат причина за да бидете среќни. Личноста која ја сакате покажува дека не е рамнодушна кон вас. Може да очекувате поволен период.

Риби

Можно е некои планови полека да ви се одложат и не сте задоволни поради тоа. Пред вас вас е флерт со личноста која ви се допаѓа, но не сте сигурни дали сте подготвени за сериозна врска со неа.


Можеби ќе ве интересира: