ВИКЕНД ХОРОСКОП: Забавен или лош викенд?

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Забавен или лош викенд?

Овен 

Во овој ден ќе имате брилијантни идеи, но тие ќе бидат поврзани со вашата работа. Ако идејата за работа во саботата носи утеха - дејствувајте.

Бик 

Денот не е соодветен за разјаснување на односите. Мал спор може да прерасне во непријатен скандал, па најдобро е да ги задржите своите емоции. 

Близнаци 

Овој ден, вашата дисциплина ќе биде на такво ниво што ќе можете да изведете брза, освежувачка домашна поправка. 

Рак 

Овој ден, ќе ви врви во спорови и ќе го разјасните односот. Ако криете нешто премногу силно, сега е време да ја дадете вашата волја за вашите чувства. 

Лав 

Изберете ја вашата активност според Вашите потреби и не дозволувајте никого да се обиде да ги промени вашите планови. Овој ден е само за вас. 

Девица

Денот на Девицата е соодветен за организирање изненадувачка забава за партнерот. Ви требаат само балони, свеќи и вино. 

Вага 

Направете така дека да го поминете денот во омилени активности и надвор од дома. Останувањето дома може да ги влоши односите со партнерот. 

Шкорпија 

На овој ден, изберете релаксирачка активност која не предизвикува силни емоции во вас. Во вечерните часови, останете дома.

Стрелец 

Не се лутете на другите ако веднаш не ги прифаќаат вашите идеи. Потребно е време за тие да ве разберат. 

Јарец 

Оваа сабота ќе имате генијални идеи. Вклучете го семејството во вашата активност колку што е можно повеќе за да не бидат лути. 

Водолија 

Денот е погоден за учење, читање, обидете се нешто ново. 

Риби 

Што и да правите денес, треба да бидете сигурни во себе. Најдете ново друштво и забавувајте се.


Можеби ќе ве интересира: