ВИКЕНД ХОРОСКОП: Заборавете на конфликтите за да имате хармонични денови

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Заборавете на конфликтите за да имате хармонични денови

Овен

Ќе го промените вашиот став за прашање што ве мачи веќе некое време или ќе ги промените параметрите на некои од вашите цели. Успехот што го барате нема да биде лесен.

Бик

Едно лице во вашата непосредна близина ќе сигнализира дека сака да ви пристапи. Можно е лицето да не е рамнодушно кон вас. Во секој случај, не треба да брзате. Размислете колку далеку може да оди вашата врска.

Близнаци

Настаните многу ќе влијаат на вашите емоции. Обидете се да се совладате навремено и донесувајте одлуки мудро. Сè друго би било длабоко разочарувачки.

Рак

Ќе имате прекрасна можност да ставите крај на еден стар и многу заплеткан спор. Не пропуштајте го тоа. Преземете иницијатива, нема да зажалите. Компромисот што ќе го направите сега ќе ви се врати многу пати одново.

Лав

Вашата победничка тактика за викендов е да дејствувате со стабилно темпо. Размислете за секој чекор. Анализирајте го секој детаљ. Направете го само она што го гледате соодветно. Веројатноста за грешка е занемарлива.

Девица

Викендов ќе биде доста динамичен. Голем дел од она што се случува нема да влијае врз вас лично, но негативно ќе влијае на вашите перцепции. Не преоптоварувајте се. Замислете дали и како би се справиле со секоја од ситуациите и би биле охрабрени.

Вага

Односите меѓу вашите пријатели викендов можат да бидат доста напнати. Некој ќе бара помош. Понудете да помогнете, но делумно. Подобро е другите да не разберат на која страна сте.

Шкорпија

Промените што ги разгледувате бараат сериозна подготовка. Не започнувајте ништо на делови. Работите нема да успеат, освен ако имате јасен концепт за крајниот резултат.

Стрелец

Изберете го вистинскиот пристап за луѓето со кои комуницирате викендов. Однесувајте се љубезно кон вашите најблиски. Вие сте расеани и ќе се најдете во прилично комична ситуација ако го менувате стилот на разговор.

Јарец

Следете ги детално вашите планови. Не отстапувајте од првичната цел ако сакате воопшто да постигнете резултат. Во процесот на обработка на информации, ќе наидете на интересни теми. Вклучете ги во следниот распоред.

Водолија

Викендов обидете се да избегнувате конфликти. Обидете се да ги следите без да се мешате, за да избегнете да бидете вовлечени во интриги.

Риби

Вашата меморија и вашите аналитички вештини викендов ќе бидатна врвот. Вратете се на недовршени активности или неодредливи проекти. Резултатите можеби не се пресудни, но тие ќе бидат охрабрувачки.

Можеби ќе ве интересира: