Време е за зимско „смути“: Повели еден предлог од нас!

Време е за зимско „смути“: Повели еден предлог од нас!

Објавена во: Мода // Moj стил

Те има фатено зимска депресија и ти треба нешто „да те крене“? Имаме решение: многу вкусен и здрав напитокот кој можеш да го направиш и сам...

Потребни ти се: 1 портокал, 1 банана, 2 дл јогурт, малку свеж ѓумбир.

Подготовка: исецкај го овошјето и стави го во блендер и додај го јогуртот. Добро измешај ги сите состојки додека не добиеш пенест напиток. Повикај пријател, послужи во чаши и уживај. На потготвениот напиток можеш да ставиш и малку цимет.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: