Живееше во плакар, бездомничка, сега има куќа од соништата: Една жена откри како заштедила за 5 години

Живееше во плакар, бездомничка, сега има куќа од соништата: Една жена откри како заштедила за 5 години

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Живееше во плакар, се снаоѓаше и се спаси, а сега е горда сопственичка на луксузна и екстравагантна куќа!

Жена која немала свој дом, делела стан со една спална соба со пет лица, буквално живеела во малку поголем плакар, сега живее во куќа од соништата.

Тејлор, која сега ја следат околу 30.000 луѓе на ТикТок, исто така откри дека во еден момент била дури и бездомник, но сега живее во екстравагантна „куќа од соништата“.

Таа објавува видеа на социјалните мрежи и покажува како живеела и како живее сега, додавајќи дека „последните пет години биле лудо возење за неа“

„Пред пет години живеев во плакар, една спална соба, делев една бања, со пет луѓе. Се давев во долгови“, напиша таа.

Пет години подоцна, таа живее во модерна куќа полна со живописни бои, и секоја соба има своја тема.

„Но, успеав, мојата куќа од соништата стана моја реалност“.

Се разбира, многумина беа заинтересирани како го направи тоа, а Тејлор објасни во коментарите.

„Живеев многу сиромашно, за да заштедам пари, исто така бев бездомник некое време, работев дополнителни часови и викенди на работа, инвестирав пари“, објаснува таа.


Други беа заинтересирани за тоа како живееле пет луѓе во еднособен стан, но Тејлор го појасни и тоа.

„Еден живееше во спалната соба, дневната соба беше поделена на два дела, во едниот дел живееше пар, а во другиот дел друга личност“.

Многумина се воодушевени од нејзината куќа и велат дека изгледа „како од Pinterest“, а некои и велат дека дефинитивно има талент за внатрешен дизајн. 

Видео и Фото: ТикТок


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: