Актуелниот тренд на социјалните мрежи го пробавме на младите музички ѕвезди: Како изгледаат кога плачат? (ФОТО)

Актуелниот тренд на социјалните мрежи го пробавме на младите музички ѕвезди: Како изгледаат кога плачат? (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Во изминатиот период е актуелен овој тренд...

Трендовите на социјалните мрежи се менуваат од недела во недела, а овој пат, во тренд е ефектот „sad face“. Младите, па дури и возрасните, буквално се заразени од овој тренд, кој прави вашето лице да изгледа како да плачете.

Многу смешни видеа и фотографии може да најдете на Инстаграм и ТикТок со овој ефект, а и ние решивме малку да си поиграме со него. Затоа, го пробавме на најпознатите музички ѕвезди и проверивме како изгледаат тие кога плачат.

На социјалните мрежи можеме да ги видиме во полн сјај, но време е да дознаеме како изгледаат кога се тажни. Во продолжение погледнете и видете за што зборуваме:

# Антониа Гиговска

# Трајче Ѓоргиев

# Мартија Станојковиќ

# Лина Пејовска

# Мина Блажев

Р. Х.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Може да ве интересира:

(ФОТО) Како би изгледале најпопуларните ѕвездички на 80 години?

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: