Девојка на матурската вечер изгледала како Дизни принцеза: Луѓето не можат да престанат да ѝ се воодушевуваат (ВИДЕО)

Девојка на матурската вечер изгледала како Дизни принцеза: Луѓето не можат да престанат да ѝ се воодушевуваат (ВИДЕО)

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Сега ќе ви биде жал што ти немаше таква...

Од сите матурски трансформации, оваа е онаа која ги привлече сите погледи. Девојката го покажа фустанот и последниот изглед, а сите само гледаат принцеза на Дизни.

Матурската вечер е еден ден кога можете да се ослободите и да изгледате како принцеза или филмска ѕвезда и да бидете тотално гламурозни. Повеќето луѓе немаат можност во секојдневието да се облекуваат вака и да носат долги фустани и да бидат толку фенси, затоа искористете ја матурата ако сакате долги фустани и гламур. Една девојка максимално ја искористи својата матурска прослава и ја сними својата трансформација за социјалните мрежи.

@soeln7

senior prom

som original - Fita Casette


Таа е тотално симпатична, а кога покажа како изгледа во фустан, со средена коса и целосно облечена за матурска - ги воодушеви сите. Не може да се каже дека не изгледа како принцеза на Дизни затоа што потполно наликува на Рапунзел.

Виолетов цветен фустан во комбинација со фризура во која ткаела цвеќиња - одлична комбинација. Таа не откри дали нејзината комбинација е инспирирана од Рапунзел или ова се случило сосема случајно, но во коментарите сите се согласуваат дека таа е како принцеза на Дизни во реалниот живот. Фустанот е посебен и ваков модел кај нас не можете често да видите на матурските игри, а можеби нејзината трансформација инспирира некој да проба малку поинаков фустан како овој.


Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: