Fashion&Friends оди на „разубавување“: Неодоливи попусти за уште подобро шопинг искуство!

Fashion&Friends оди на „разубавување“: Неодоливи попусти за уште подобро шопинг искуство!

Објавена во: Мода // Must have

Викенд шопинг со супер попусти? Може! Во Fashion&Friends Сити Мол те чекаат -50% и дополнителни -30% попуст на веќе намалените цени во нашата продавницаи тоа на актуелната пролет-лето колекција од 07.07 до 09.07.

Не дозволувај променливото време да ти влијае на расположението, а ако ти е потребна дополнителна доза ведрина, во Fashion&Friends ќе го најдеш твојот моден витамин.

Нашето внимание овој пат оди кон парчиња во боја и оние со интересен принт или текстура. Она што ги прави колекциите за оваа сезона толку добри е што совршено се искомбинирани удобноста и впечатливоста.

Затоа, растеглив фустан што се прилагодува на твоите облини, мини-тексасно здолниште или шорц што мами погледи, се нешто што дефинитивно треба да се најде во женскиот гардеробер.

Дами, бидете модно смели и покажете ја вашатасамодоверба на најудобниот можен начин!

А кога се мажите во прашање, останете на онаа лежерна кул вибрација, покажувајќи преку стајлингот дека здодевноста не е ваша карактеристика.

Летни дуксери со принт и маици со стилски дизајн се задолжителни. Но, знаеш ли што е исто така одлично комбо – добар џинс со уште подобра долна облека за удобноста да те следи и овој викенд, но и во секој нареден ден од летото.

И ние решивме ова лето да инвестираме во себе и својот изглед, па во наредните месеци ќе се посветиме токму на тоа! Со почетокот на новата сезона ве очекува комплетна промена и сосема поинакво, возбудливо и ново шопинг искуство во продавницата на Fashion&Friends Сити Мол.

Многу наскоро, се враќаме во сосема ново руво со исклучутелни колекции во кои ќе ги живееме најубавите моменти во новата сезона, на уште поголема површина за вие целосно да уживате во изборот на омилените парчиња и доживеете супер шопинг како никогаш досега.

Љубопитноста ќе ви ја одржуваме и во наредниот период, а додека да ви го откриеме резултатот, ве чекаме на одличен шопинг во Fashion&Friends East Gate Mall и на www.fashiongroup.com.mk

ПР објава

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: