(ФОТО) Колку пари троши Меган Маркл на гардероба?

(ФОТО) Колку пари троши Меган Маркл на гардероба?

Објавена во: Мода // Moj стил

Аутфитите на Меган Маркл на кои секојдневно им се восхитуваме чинат мало богатство, а експертот за животниот стил на кралското семејство, Кејти Никол, ги сумираше цените на гардеробата што Меган ја носеше во јавноста откако поранешната актерка се омажи за Принцот Хари. Од износот што го постави за нејзината облека, ќе ви се заврти во главата.


Нејзината кралска гардероба се проценува на 1 милион долари, а Никол откри дека пред свадбата Меган сама ја покривала цената на облеката што ја носела. Таа обврска сега наводно му припаѓа на Принцот Чарлс, бидејќи тоа е обичај во кралското семејство. „Меган сега е амбасадор на британската монархија, па затоа обврска на кралското семејство е да ја плати нејзината работна облека“, вели Кејти.

Со оглед на вниманието што Меган го предизвикува во јавноста, се чини дека секој долар вложен во нејзината гардероба се исплатеше. 

Во продолжение дел од креациите на Маркл и колку истите чинеа. 

Кралската венчавка - фустан на Живанши од 440.000 долари

Свадбен прием - фустан на Стела Мекартни од 157.000 долари

Забава пред Бекингамската Палата- фустан на Гоат од 643 долари

Trooping the Colour - фустан на Каролина Херера од 4.000 долари

Прв настан со Кралицата Елизабета Втора - Фустан на Живанши од 18.000 долари

Royal Ascot - фустан на Живанши од 2.300 долари


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: